Ranczopedia
Advertisement

Areszt śledczy w Radzyniu - areszt śledczy, do którego trafia Lucy po zatrzymaniu przez prokuraturę. W tym samym czasie odbywa tam karę Wargacz, za wypuszczenie rozpłodowych byków z obory.

Miejsce widzeń z bliskimi

Cela w areszcie

Podczas pobytu w areszcie Lucy uczy kobiety, z którymi dzieli celę, języka angielskiego (odc. 88 Czas konspiry). Jedną z nich jest niejaka Zuzka, niesłusznie oskarżona o kradzież pieniędzy w sklepie, w którym pracowała. W jej sprawie Lucy wstawia się po opuszczeniu aresztu u mecenasa Gabrielskiego, który dzięki Biskupowi Sądeckiemu podjął się wyciągnięcia Lucy z więzienia. Mecenas początkowo zamierza odmówić, jednak ugina się pod argumentem, że dla mecenasa taka kradzież, to może i drobna sprawa, ale dla oskarżonej Zuzki - całe życie.

Na widzenie z Lucy przyjeżdża do aresztu Kusy z Dorotką (odc. 88), a jakiś czas później - podająca się za jej siostrę Monika (odc. 89).

Ławeczkowicze, będąc pod wpływem Mamrota, podejmują nieudaną próbę uwolnienia Lucy z aresztu przy pomocy traktora i liny (odc. 88 Czas konspiry). Omyłkowo wyrywają okno razem z kratą w celi Wargacza, który jednak z okazji do ucieczki nie korzysta, bowiem i tak za klika dni kończy mu się okres odsiadki.

Zobacz też

Advertisement