Ranczopedia
Advertisement

Carol (Christine Paul-Podlasky) – epizodyczna postać serialu Ranczo, występuje w odcinku 31 Radio interaktywne.

Belgijka polskiego pochodzenia, przyjeżdża do Wilkowyj w poszukiwaniu oszusta, który wyłudził znaczną sumę pieniędzy na nazwisko Paweł Kozioł.

Przed pojawieniem się w serialu

Carol urodziła się w Polsce i wyjechała z rodzicami do Anglii jako piętnastoletnia dziewczyna. Tam wyszła za mąż i już z mężem wyemigrowała do Belgii. Osiedliła się w Brukseli.

Najprawdopodobniej rozwiodła się z małżonkiem lub owdowiała, gdyż niedługo przed pojawieniem się w serialu nawiązywała bardzo bliskie (oraz zapewne liczne) znajomości z Polakami mieszkającymi lub pracującymi na obczyźnie.

Znajomość z nią wykorzystał przebywający czasowo w Brukseli Arkadiusz Czerepach, który przedstawiając się jako Paweł Kozioł uwiódł Carol, wykorzystał ją oraz wyłudził od niej trzydzieści tysięcy euro.

Seria 3

Carol przyjeżdża do Wilkowyj taksówką wprost do domu wójta. W rozmowie z Haliną wyjaśnia, że poszukuje Pawła Kozioła, który ją uwiódł, okradł i porzucił. Jest w szoku gdy dowiaduje się, że Kozioł ma żonę. Obie kobiety są w niemałej rozpaczy – wójtowa jest załamana że mąż ją zdradził, Belgijka – że po raz kolejny została perfidnie oszukana.

Gdy wójt przychodzi do domu rozpoczyna się awantura, kreowana w dużej mierze przez Halinę. Dopiero po chwili okazuje się, że chociaż adres się zgadza, to Carol nigdy w życiu tego Pawła Kozioła na oczy nie widziała. Gdy emocje ulegają uspokojeniu, cała trójka zastanawia się jaka jest tożsamość oszusta.

Całą sytuację na podsłuchu zamontowanym w radioodbiorniku słyszy Witebski i przekazuje informacje Czerepachowi, który jednak nie wyczuwa zagrożenia.

Zaproszona przez Halinę Carol nocuje w domu Koziołów. Wieczorem przychodzi do niej ośmielony Paweł i składa jej niedwuznaczną propozycję. Belgijka jest oburzona takim zachowaniem i policzkuje mężczyznę.

Przy śniadaniu nareszcie sytuacja się wyjaśnia. Belgijka precyzuje, że przyjechała z Brukseli, na co wójt od razu kojarzy, że taką podłość mógł uczynić tylko Czerepach.

Halina, Carol, Kozioł i policjant Stasiek jadą pod siedzibę Radia Wilkowyje aby dopaść aferzystę. Arkadiusz jednak wyskakuje przez okno, a potem wsiada w samochód i skutecznie ucieka przed konfrontacją. Carol zostaje jedynie z jego tupecikiem w rękach.

Belgijka wyjeżdża tego dnia z domu Koziołów, upewniając się wcześniej czy w Radzyniu jest prokuratura.

Cytaty

  • „Jak mężczyzna zdradzić chce, zawsze okazje znajdzie.”
  • „Ja szukam Paweł Kozioł, a nie to!” – na widok „prawdziwego” Pawła Kozioła 
  • „Adres dobry, ale Kozioł niedobry.”
  • „Uczucie kobiety najłatwiej wykorzystać.”
  • „Człowieka ciągnie tam, gdzie się urodził.”
  • „On Czaparach na nazwisko ma?” – o Czerepachu

Zobacz też

Postacie
Główne Lucy WilskaKusyPaweł Koziołks. Piotr Kozioł
Pierwszoplanowe CzerepachHalinaKlaudiaDudaLodziaWitebskiWięcławskiWięcławskaWezółPolicjantWioletkaKingaJan JapyczStachMichałowaSolejukSolejukowaHadziukHadziukowaPietrekJolaks. Robertks. Maciej
Drugoplanowe DyrektorkaWezółowaBabkabp SądeckiFrancescaMonikaOlaPolakowskiMyćkoWargaczJagnaMarianekSzymekKasiaJędrzejWojtekWeronkaMarek KaratJakub
Epizodyczne DorotkaJasiekRysioMuniekZbyszekPółkotJerryMroczekBabcia LucyPaulStolarkiewiczBelgijkaZygmuntZbyszkoŁukasz BarańskiGufiZdrapekSchymallaCiotkaWeronika WięcławskaKaoWojewodaGrażynavan der WellPręgaHryćkoWięcekWinieckiBąkIgnaczakBorczukBartkowiakKusibaToniNamRembikJulkaKlugeNotzekMarysiaSkinVitoKurawskiMazurPopieluchMartaBieżunWargaczowaMyćkowaZosiaMatka ZosiProfesorGumkoDzikiMatematykBiolożkaFizyczkaChemiczkaGeografkaHistorykBacułaZielińskiGabrielskiKowalskiŁukasz (reżyser)LeśnikSzef partiiSekretarz partiiDziennikarzNaczelnyRomanPatrycja ZwinekTobasikPrezydent Miłoszewski
Ranczo Wilkowyje LouisEmanuel
Pozostali Postacie skrajnie epizodyczneZosia Tao Więcławska
Postacie wspominane w RanczuZmarła żona Kusego
Zwierzęta Hot Dog
Advertisement