Ranczopedia
Advertisement

Pietrek z Jolą podczas wesela Michałowej ze Stachem Japyczem

Plakat zespołu

Samochodpietrek.jpg

Duo Spoko podczas zaręczyn Franceski i Tomka

Samochód Super duo

Samochód Pietrka z okresu występów bez Joli

Duo Spoko, (wcześniej "Pietrek i Jola" lub "Pietrek&Jola") - zespół muzyczny w Wilkowyjach, założony przez Patryka Pietrka i jego dziewczynę Jolę. Śpiewają piosenki disco-polo na weselach i dyskotekach.

Podczas ich pierwszego występu przed publicznością, który ma miejsce na weselu Michałowej i Stacha Japycza śpiewają debiutancką piosenkę autorstwa Pietrka. W tym czasie zespół występuje pod nazwą "Pietrek i Jola".

Pietrek przemalowuje włosy na zielono, chcąc tym samym zmieć swój "image" jako artysta. Kupuje także samochód Volkswagen Transporter T3, by móc swobodnie dostawać się na miejsce występu. W zespół "inwestuje" sporą część z dochodów z firmy założonej na krótki czas przez wójta i Więcławskiego, w celu "wygodniejszej" realizacji projektów unijnych w gminie.

Nieznany jest cały skład zespołu. Nie wiadomo, kto i czy w ogóle robi jakikolwiek podkład muzyczny. Para cieszy się jednak sympatią fanów, a zwłaszcza fanek.

Po tym jak lubelski dziennikarz zrecenzował występ zespołu jako "Tandem tandety", Jola traci zupełnie głos. Po jednodniowej kuracji ziołowo-psychoterapeutycznej u Zielarki odzyskuje mowę i postanawia, że będzie szkolić swój śpiew. Po tych wydarzeniach zespół zmienia nazwę na "Duo Spoko", zainspirowaną przez Pietrka.

W V serii Jola poświęca się dla dzieci i przestaje śpiewać. Pietrek zaczyna sam jeździć na występy, jako "Patryk Pietrek Vocal Group", co wywołuje kryzys w jego małżeństwie. Z rozmowy Pietrka z kolegami z ławeczki wynika, że za jeden występ zespół dostaje 600 zł. Po namowie Pietrka, Jola zgadza się wrócić do śpiewania razem z mężem. Postanawiają wynająć opiekunkę do dzieci, a tam, gdzie można, zabierać je ze sobą.
Podczas zaręczyn Tomka z Francescą, Jola i Pietrek wykonują piosenkę "Ty jesteś dla mnie jak sen".

Pietrek załatwia lekcje śpiewu u profesora w Lublinie, lecz podczas wstępnego przesłuchania okazuje się, że repertuar i zdolności wokalne jakimi dysponuje małżeństwo Pietrków są na niskim poziomie. Profesor wyrzuca ich z mieszkania. Pietrek nie mogąc patrzeć jak Jola płacze postanawia wrócić do profesora i proponuje mu duże pieniądze (600zł za godzinę) za lekcje śpiewu. Edukacja nie trwa długo, z uwagi na specyficzne metody dydaktyczne nauczyciela i zostaje dość gwałtownie zakończona przez Jolę,

Jola występuje także na weselu, które odbywa się w domu weselnym założonym przez wilkowyjskie kobiety.

W VII serii serialu działalność Duo Spoko zostaje trochę uśpiona, ponieważ Pietrek postanawia poświęcić karierę dla dzieci, a Jola bierze udział w chórze w Radzyniu. Zespół występuje w TV Wilkowyje, gdzie śpiewa piosenkę "Siekiera, motyka..."

Advertisement