Ranczopedia
Advertisement

Hot Dog – pies rasy golden retriever, którego właścicielką została Lucy.

Pies jest bardzo mądry, posłuszny, inteligentny, pojętny. Jest prawdziwym przyjacielem człowieka, a szczególnie Kusego, któremu pomagał wydostać się z nałogu. Hot Dog jest bardzo przyjacielski, nieagresywny, jednak szczeka, gdy ktoś obcy lub niepożądany wkracza na teren dworku.

Historia Hot Doga[]

Hot Dog przed przyjazdem Lucy był nazywany Hindusem. Prawdopodobnie był przybłędą lub psem, którego pozbył się właściciel. Potem opiekował się nim mieszkający w kanciapie Kusy, do którego pies żywi wielkie przywiązanie i przyjaźń. Kiedy Amerykanka przyjechała do Wilkowyj, od razu poznała swojego przyszłego psiego przyjaciela. Hot Dog nie wyglądał na bardzo zaniedbanego, jednak był cały brudny i także głodny, więc Lucy od razu się nim zaopiekowała. Od tamtej pory pies czuwa przy parze młodych właścicieli, nieraz komplikując akcję serialu.

Pochodzenie imienia[]

Lucy dowiedziała się od Mroczka, że pies nazywa się Hindus. To imię kojarzyło jej się źle z byłym mężem, więc postanowiła, że je zmieni. Kiedy Amerykanka poszła do sklepu Więcławskiej, kupiła między innymi bułki i parówki, żeby zrobić popularne danie – hot dogi, którymi później poczęstowała psa. Jednak zwierzę nie chciało jeść bułki z parówką i wtedy Lucy nazwała go przekornie Hot Dogiem.

Seria 10[]

Hot Dog jest jedną z centralnych postaci odcinka 125. Polityczny zombie. W epizodzie tym pies tajemniczo znika, co wywołuje u mieszkańców dworku, a następnie całych Wilkowyj, duży niepokój. W jego poszukiwanie zaangażowani są niemal wszyscy mieszkańcy wsi. Ostatecznie zostaje znaleziony przez Hadziuka. Zwierzę jest ranne z powodu wpadnięcia we wnyki nielegalnie zastawione przez Wargacza i Myćkę. Na szczęście obrażenia nie są groźne i Hot Dog, po opatrzeniu przez Wezóła chwilowo zastępującego weterynarza, szybko wraca do pełni zdrowia.

Cytaty o psie[]

  • „A ty za to, że nie chcesz z bułką, będziesz nazywał Hot Dog się.” – Lucy
  • „Nie wąchaj mnie, nie wąchaj, trzeźwy jestem. Nie wierzysz? (westchnienie) Ja też nie wierzę…” – Kusy
  • „Najmądrzejszy pies w całej gminie” – Kazimiera Solejuk

Ciekawostki[]

  • Psa Hot Doga grały dwie suczki o imionach Lola i Rozi.[1]
  • W książce Ranczo. Powieść (tom 1) pies został nazwany przez Lucy Hot Dogiem dopiero w drugim rozdziale, podczas nagłego przebudzenia Amerykanki ze snu. Rozdział II odpowiada dokładnie drugiemu odcinkowi serii I (Goście z zaświatów). Tymczasem w serialu zwierzak otrzymuje imię już w pierwszym odcinku, w scenie gdy Lucy po powrocie ze sklepu Więcławskiej przygotowuje sobie bułki z parówkami, którymi dzieli się z psiakiem.

Przypisy[]

Zobacz też[]

Postacie
Główne Lucy WilskaKusyPaweł Koziołks. Piotr Kozioł
Pierwszoplanowe CzerepachHalinaKlaudiaDudaLodziaWitebskiWięcławskiWięcławskaWezółPolicjantWioletkaKingaJan JapyczStachMichałowaSolejukSolejukowaHadziukHadziukowaPietrekJolaks. Robertks. Maciej
Drugoplanowe DyrektorkaWezółowaBabkabp SądeckiFrancescaMonikaOlaPolakowskiMyćkoWargaczJagnaMarianekSzymekKasiaJędrzejWojtekWeronkaMarek KaratJakub
Epizodyczne DorotkaJasiekRysioMuniekZbyszekPółkotJerryMroczekBabcia LucyPaulStolarkiewiczBelgijkaZygmuntZbyszkoŁukasz BarańskiGufiZdrapekSchymallaCiotkaWeronika WięcławskaKaoWojewodaGrażynavan der WellPręgaHryćkoWięcekWinieckiBąkIgnaczakBorczukBartkowiakKusibaToniNamRembikJulkaKlugeNotzekMarysiaSkinVitoKurawskiMazurPopieluchMartaBieżunWargaczowaMyćkowaZosiaMatka ZosiProfesorGumkoDzikiMatematykBiolożkaFizyczkaChemiczkaGeografkaHistorykBacułaZielińskiGabrielskiKowalskiŁukasz (reżyser)LeśnikSzef partiiSekretarz partiiDziennikarzNaczelnyRomanPatrycja ZwinekTobasikPrezydent Miłoszewski
Ranczo Wilkowyje LouisEmanuel
Pozostali Postacie skrajnie epizodyczneZosia Tao Więcławska
Postacie wspominane w RanczuZmarła żona Kusego
Zwierzęta Hot Dog
Advertisement