Ranczopedia
Advertisement

Jagna Nowak (Patrycja Kazadi) – postać drugoplanowa serialu Ranczo, występująca w seriach V-VIII, pielęgniarka w miejscowym ośrodku zdrowia, podwładna doktora Wezóła.

Pochodząca z Radzynia Podlaskiego Jagna to dziewczyna o egzotycznej urodzie, posiadająca optymistyczne podejście do życia. Daje się poznać jako osoba sympatyczna, bezproblemowa i serdeczna, jednak podczas konfliktu z Klaudią Kozioł wychodzą na jaw jej negatywne cechy jak wyrachowanie, złośliwość i nieustępliwość. Z jej zachowania wynika również, że ceni sobie bardziej władzę i życie na wysokim poziomie niż miłość Fabiana.

Piękna pielęgniarka lubi być adorowana przez mężczyzn – przez krótki czas jest w związku z włoskim policjantem Tonim, potem wiąże się na nieco dłuższy okres z Fabianem Dudą. Znaną widzom dobrą przyjaciółką Jagny jest Marysia.

W odcinku 101 Grecy i Bułgarzy Jagna opuszcza Wilkowyje i wyjeżdża do Lublina, gdzie ma pracować jako pielęgniarka na oddziale endokrynologii w jednej z klinik.

Przed akcją serialu[]

O przeszłości Jagny Nowak wiadomo jedynie iż pochodzi z Radzynia Podlaskiego oraz to, że musiała ukończyć studia na kierunku pielęgniarskim. Nie wiadomo czy Jagna pracowała już wcześniej jako pielęgniarka, ale prawdopodobnie nie.

Seria 1-4[]

Postać nie występuje.

Seria 5[]

428561 600450236640462 1785945890 n.jpg
0333696.jpg

Młoda i piękna Jagna swoim przybyciem do Wilkowyj doprowadza do rozpaczy żonę Wezóła. Nietuzinkowe nogi i całe atrakcyjne ciało Jagny staje się przyczynkiem do tego że doktorowa, bojąc się o kondycję swojego małżeństwa, decyduje się zostać recepcjonistką męża. Z powodu codziennych spóźnień autobusu z Radzynia, którym Jagna dojeżdża do przychodni, Wezół wpadł na pomysł żeby Jagna zamieszkała w jednym z wolnych pokoi u Wioletki nad restauracją. Fakt ten ma same dobre strony, w szczególności wzrost przychodów Wioletki.

Przez krótki czas jest w związku z Tonim, włoskim policjantem praktykantem, który przybył do Wilkowyj z Francescą. Ich romans kończy się, gdy ławeczka zaczyna się mieszać w tę sprawę – bojąc się że Włoch wywiezie Jagnę postanawiają mu wytłumaczyć, że ona musi zostać. Nieznający polskiego policjant sądzi, że jest to rodzina jego ukochanej i przestaje się z nią spotykać.

Seria 6[]

Jagna dalej pracuje w wilkowyjskim ośrodku zdrowia. Kiedy doktor Wezół dostaje propozycję lepszego stanowiska, Jagna kupuje u Więcławskiej szampana i zamierza razem z Doktorem świętować jego sukces, lecz Wezół obawia się reakcji swojej żony. Wezółowa w gabinecie Doktora robi mu awanturę, której świadkiem jest m.in. Jagna.

Gdy Więcławska potrzebuje nowej sprzedawczyni do swojego sklepu Jagna mówi jej, że ma koleżankę Marysię, która chętnie podejmie się pracy u Więcławskiej. Marysia przyjeżdża do Wilkowyj i zostaje zatrudniona u Krystyny. Kiedy atrakcyjne przyjaciółki wychodzą ze sklepu, wszyscy mężczyźni są nimi zafascynowani. Wilkowyjscy mężowie chodzą codziennie po kilka razy po zakupy, aby tylko popatrzeć na sprzedawczynię stojącą przy kasie, na co złe są ich żony, które od razu idą ze skargą do Krystyny.

Seria 7[]

Fabian i Jagna

Jagna nadal pracuje w ośrodku zdrowia. Fabian proponuje jej odegranie roli jego dziewczyny, aby wzbudzić zazdrość Klaudii Kozioł. Pielęgniarka początkowo odmawia, ale po rozmowie z doktorową przyjmuje propozycję Dudy. Jagna dopiero później zdaje sobie sprawę, że naprawdę zakochała się w swoim, jak dotąd fikcyjnym, chłopaku. Gdy w ostatnim odcinku serii Fabian dziękuje jej za pomoc i kończy całą maskaradę, pielęgniarka załamuje się. Płaczącą na przystanku Jagnę widzi Duda wracający właśnie ze spotkania z Klaudią. Bez chwili zastanowienia chłopak proponuje jej bycie prawdziwą parą.

Seria 8[]

Jagna nadal jest dziewczyną Fabiana i mieszka u niego. Kiedy Klaudia wynajmuje Myćkę i Wargacza w celu postraszenia Dudy, dwaj przyszli napastnicy śledzą ją i Fabiana. Jagna zauważa, że mężczyźni dłuższy czas za nimi idą i postanawia spytać się wprost czego od nich chcą. Kiedy mężczyźni chcą pobić Dudę, Jagna uderza neseserem Myćkę, który mdleje. Razem z Fabianem i Wargaczem prowadzi „zabitego” Myćkę do Wezóła.

Kiedy Fabian dostaje od Kozioła propozycję wpisania go na listy wyborcze do sejmu, Jagna jest zachwycona takim obrotem spraw, bowiem nareszcie razem z Dudą będą mogli wyrwać się z Wilkowyj i żyć na wysokim poziomie. Klaudia, która w dalszym ciągu mści się na Fabianie, w imieniu ojca załatwia pielęgniarce pracę w klinice w Lublinie. Kiedy kobieta dostaje telefon od dyrektora szpitala i propozycję pracy w klinice, jedzie do Lublina aby omówić szczegóły. Po powrocie informuje Fabiana i Wezóła, którzy nie dzielą jej entuzjazmu, że od poniedziałku zaczyna pracę na oddziale endokrynologii. Jagna rozstaje się z Fabianem na przystanku – tam, gdzie zaczął się ich związek – i wyjeżdża.

Seria 9-10[]

Postać nie występuje.

Cytaty[]

 • „A co to są? Jasełka w lecie?” – na widok Myćki i Wargacza w kolorowych czapkach
 • Jagna: „Boli?”
  Paweł Kozioł: „Nie, nie, tylko słabo mi trochę.”
  Jagna: „Ja do pana doktora mówiłam, bo on sobie kostkę skręcił jak do pana biegł.”

Cytaty o Jagnie[]

 • „Jakby tak ta Francesca człowieka spałowała, a Jagna leczyła. O Jezu!”Solejuk
 • „Siostra czekolada, doktor pewnie Żyd, wikary to w ogóle po polsku nie mówi. To ma być naród?”Hryćko
 • „Aż to bździągwa jedna. Żeby nawet 10 kilo tego kremu od babki na całe ciało kłaść, to nie da rady tak wyglądać.”Halina Kozioł
 • „Ludzie! Piguła Myćkę zabiła!” – Wargacz

Relacje z innymi postaciami[]

Jagna była przez krótki czas w związku z włoskim policjantem, a potem tworzyła przez niedługi okres czasu parę z Fabianem. Utrzymywała dobre relacje ze swoim przełożonym – doktorem Wezółem. Jej bliską przyjaciółką była Marysia.

Pielęgniarka nie lubiła Klaudii Kozioł, Myćki i Wargacza. Nie była lubiana przede wszystkim przez zazdrosną o Dudę Klaudię i żonę doktora – Dorotę.

Zobacz też[]

Przypisy[]

 1. używane przez Toniego
Postacie
Główne Lucy WilskaKusyPaweł Koziołks. Piotr Kozioł
Pierwszoplanowe CzerepachHalinaKlaudiaDudaLodziaWitebskiWięcławskiWięcławskaWezółPolicjantWioletkaKingaJan JapyczStachMichałowaSolejukSolejukowaHadziukHadziukowaPietrekJolaks. Robertks. Maciej
Drugoplanowe DyrektorkaWezółowaBabkabp SądeckiFrancescaMonikaOlaPolakowskiMyćkoWargaczJagnaMarianekSzymekKasiaJędrzejWojtekWeronkaMarek KaratJakub
Epizodyczne DorotkaJasiekRysioMuniekZbyszekPółkotJerryMroczekBabcia LucyPaulStolarkiewiczBelgijkaZygmuntZbyszkoŁukasz BarańskiGufiZdrapekSchymallaCiotkaWeronika WięcławskaKaoWojewodaGrażynavan der WellPręgaHryćkoWięcekWinieckiBąkIgnaczakBorczukBartkowiakKusibaToniNamRembikJulkaKlugeNotzekMarysiaSkinVitoKurawskiMazurPopieluchMartaBieżunWargaczowaMyćkowaZosiaMatka ZosiProfesorGumkoDzikiMatematykBiolożkaFizyczkaChemiczkaGeografkaHistorykBacułaZielińskiGabrielskiKowalskiŁukasz (reżyser)LeśnikSzef partiiSekretarz partiiDziennikarzNaczelnyRomanPatrycja ZwinekTobasikPrezydent Miłoszewski
Ranczo Wilkowyje LouisEmanuel
Pozostali Postacie skrajnie epizodyczneZosia Tao Więcławska
Postacie wspominane w RanczuZmarła żona Kusego
Zwierzęta Hot Dog
Advertisement