Ranczopedia
Advertisement

Kao Tao (Kim Nam Kyun) – postać epizodyczna serialu Ranczo. Chińczyk, który okazuje się być partnerem ciężarnej Weroniki Więcławskiej. Pojawia się w III i na krótko w IV serii.

Tao ma doktorat z ekonomii i pracuje jako główny analityk w polskim oddziale Asian Bank, zna dobrze język polski, włada też niemieckim. Wyróżnia się uprzejmością i kulturą osobistą, umie dobrze gotować. Jest bardzo rodzinny, toteż sam zabiega o zalegalizowanie związku z ukochaną Werą.

Z powodu sympatycznego zbiegu okoliczności zaprzyjaźnia się z Pietrkiem, który to później zostaje nawet świadkiem na ślubie Kao i Więcławskiej.

Przed akcją serialu[]

Kao Tao urodził się w Chinach, nie zostało jednak wyjaśnione, jak i kiedy trafił do Polski – można przypuszczać, że jako ekonomista został tutaj wysłany w celach zawodowych, jednak są to tylko domysły. Języka polskiego nauczył się w pracy w Polsce. Tao jeździ samochodem na krakowskich numerach rejestracyjnych co wyraźnie sugeruje, że mieszka on (lub co najmniej pracuje) w Krakowie.

Seria 3[]

Kao pojawia się niespodziewanie jako gość u Więcławskich. Weronika wita go bardzo wylewnie, a później okazuje się, że Chińczyk jest ojcem jej nienarodzonego dziecka. Krystynie i Andrzejowi trudno przyzwyczaić się do myśli, że wybranek ich córki jest Azjatą (i w dodatku buddystą), jednak zaprzyjaźniają się z kulturalnym mężczyzną. Pomimo że nawiązuje się między nimi nić porozumienia, Więcławscy postanawiają nie pokazywać go na razie społeczności Wilkowyj, toteż Więcławski wychodzi z nim na spacery tylko w późnych godzinach wieczornych. W czasie jednej z przechadzek Tao zaprzyjaźnia się z Pietrkiem i pomaga bywalcom ławeczki kupić w sklepie mamrota. Okazuje się, że Kao jest bardzo rodzinny i chce wziąć ślub z Weroniką. W ostatnim odcinku rodzi mu się córeczka.

Seria 4[]

W tej serii rola Kao ogranicza się jedynie do wzięcia ślubu z Werą. Wszelkie formalności związane z tym wydarzeniem załatwia jego przyszła teściowa – Krystyna. Świadkami na ślubie pary są Patryk Pietrek i Klaudia Kozioł.

Wystąpienia w odcinkach[]

 1. 33. Sprawca
 2. 34. Odsiecz
 3. 35. Upadek obyczajów
 4. 36. Miedź brzęcząca
 5. 42. Śluby i rozstania

Ciekawostki[]

 • Kao posiada samochód BMW X5 (z krakowską rejestracją).
 • Odtwórca roli Kao jest Koreańczykiem.

Cytaty[]

 • „W Chinach mamy wszystko. To wielki kraj jest.”
 • „Pięć Marmota” – w sklepie
 • „W Chinach, jak pan coś umie, to musi robić to pan dobrze, bo dookoła są miliony innych, którzy to chcą robić lepiej od pana.”

Cytaty o Kao[]

 • „Matko Boska… Pan Kakao?!” – Jola
 • „Wierzący… ale buddysta.” – Więcławska

Zobacz też[]

Postacie[]

Inne[]

Przypisy

 1. Kao jeździ samochodem na krakowskich numerach rejestracyjnych KRA…, co może świadczyć o tym, że mieszka i/lub pracuje w Krakowie
 2. świadczy o tym wypowiedź Więcławskich z serii 6 i 10
 3. nazywany tak przez Jolę
Postacie
Główne Lucy WilskaKusyPaweł Koziołks. Piotr Kozioł
Pierwszoplanowe CzerepachHalinaKlaudiaDudaLodziaWitebskiWięcławskiWięcławskaWezółPolicjantWioletkaKingaJan JapyczStachMichałowaSolejukSolejukowaHadziukHadziukowaPietrekJolaks. Robertks. Maciej
Drugoplanowe DyrektorkaWezółowaBabkabp SądeckiFrancescaMonikaOlaPolakowskiMyćkoWargaczJagnaMarianekSzymekKasiaJędrzejWojtekWeronkaMarek KaratJakub
Epizodyczne DorotkaJasiekRysioMuniekZbyszekPółkotJerryMroczekBabcia LucyPaulStolarkiewiczBelgijkaZygmuntZbyszkoŁukasz BarańskiGufiZdrapekSchymallaCiotkaWeronika WięcławskaKaoWojewodaGrażynavan der WellPręgaHryćkoWięcekWinieckiBąkIgnaczakBorczukBartkowiakKusibaToniNamRembikJulkaKlugeNotzekMarysiaSkinVitoKurawskiMazurPopieluchMartaBieżunWargaczowaMyćkowaZosiaMatka ZosiProfesorGumkoDzikiMatematykBiolożkaFizyczkaChemiczkaGeografkaHistorykBacułaZielińskiGabrielskiKowalskiŁukasz (reżyser)LeśnikSzef partiiSekretarz partiiDziennikarzNaczelnyRomanPatrycja ZwinekTobasikPrezydent Miłoszewski
Ranczo Wilkowyje LouisEmanuel
Pozostali Postacie skrajnie epizodyczneZosia Tao Więcławska
Postacie wspominane w RanczuZmarła żona Kusego
Zwierzęta Hot Dog
Advertisement