Ranczopedia
Advertisement

Katarzyna Solejuk, Kasia (Anna Stępień) - początkowo postać drugoplanowa, a następnie epizodyczna serialu Ranczo. Jedyna córka Kazimiery i Macieja Solejuków, ma sześciu braci.

Seria 1

Gdy do Wilkowyj przyjechali dziennikarze, w celu zbadania dziwnych zjawisk zachodzących w domu Solejuków (za sprawą Szymka), a wójt z Czerepachem dementowali te informacje, Kasia, siedząc spokojnie na ławeczce i czytając książkę, zaczyna telekinetycznie przesuwać kubek. Solejukowa widząc to, szybko reaguje, zakazując jej czytać. W odcinku 12. Honor gminy, wita delegację unijną chlebem i solą i żegna ich, wręczając delegatce kwiaty.

Seria 2

Kasia jest w tej serii postacią tła, przede wszystkim pomaga swojej mamie przy lepieniu pierogów.

Seria 3

Razem z rodzeństwem, dziewczynka robi zdjęcia dla Czerepacha do "Lustra Gminy". Razem z bratem na prośbę Hadziuka pilnuje jego żony.

Seria 4

Kaśka pomaga montować komputery, które udało się załatwić Lucy. Razem z rodzeństwem entuzjastycznie ogląda pierwszą transmisję z otwarcia nowopowstałej Internetowej Telewizji Wilkowyje. Ksiądz Robert, skarżąc się proboszczowi na żenująco słabą wiedzę religijną wśród wilkowyjskich dzieci, wspomniał, że jedynie Kasia całą klasówkę napisała dobrze. Dzięki temu dowiadujemy się też, że Solejukówna w tym momencie chodzi do 6 klasy szkoły podstawowej[1]. Dziewczynka uczy się przy swojej mamie włoskiego.

Seria 5

Kasia zostaje zatrudniona przez Kusego do pilnowania Witebskiego, żeby ten pisał swoją drugą powieść, jednak polonista, w poszukiwaniu weny twórczej, upija się do nieprzytomności. Dziewczyna postanawia mu pomóc i sama zaczyna pisać początek powieści. Witebski po ocknięciu się myśli, że napisany przez Solejukównę tekst jest jego autorstwa, co powoduje w nim niechęć pisania pod wpływem alkoholu. Kasia bierze udział w poszukiwaniach młodych uciekinierów - Szymka i Julki, a później towarzyszy swoim rodzicom w rozmowie z księżmi i zawarciu rozejmu z Wargaczami.

Seria 6

Postać nie występuje.

Seria 7-10

Kasia pojawia się w tych seriach rzadko, jest postacią tła, nie przyczynia się do rozwoju akcji serialu.

  • W serii 7 z wielkim zdziwieniem, na prośbę matki, gratuluje ojcu napisania programu partii PPU, je z rodziną uroczystą kolację na cześć Solejuka oraz jest nagabywana troskliwymi pytaniami przez matkę, gdy ta przypadkowo padła ofiarą uroku rzuconego przez Babkę-zielarkę na Monikę.
  • W serii 8 podejrzewa, że jej matka z Hadziukową postanawiają zamieszkać razem ze względu na to, że odkryły swoją prawdziwą orientację seksualną, co przyjmuje z nieukrywaną aprobatą.
  • W serii 9 pojawia się sporadycznie, pomaga rodzeństwu w organizacji balonów na potrzeby kampanii Więcławskiej, a także uczestniczy czynnie w imprezie zorganizowanej przez jej rodziców w finale sezonu.
  • W serii 10 Kasia wraz z rodzeństwem świętuje uzyskanie przez ich mamę licencjatu z filozofii. Później zostaje wspomniane, że Solejukówna kontynuuje naukę poza Wilkowyjami - prawdopodobnie jest już uczennicą liceum. Ostatni raz pojawia się w odc. 130 - przynosi jedzenie na wigilię do dworku wraz z Kazimierą.

Ranczo Wilkowyje

Kasia występuje w filmie na ułamek chwili[2] - dziewczynka kuca na tarasie obok swoich braci w scenie, gdy Lucy zamyka w salonie drzwi od ogrodu i rozpoczyna kłótnię z Louisem. Odtwórczyni roli Solejukówny - Anna Stępień - jest wymieniona w napisach końcowych.

Ciekawostki

  • To do jej ojcostwa najwięcej wątpliwości ma sam Solejuk. Według przesłanek z odc. 48 Bohaterski strajk można podejrzewać (chociaż nie ma na to jednoznacznych dowodów), że to właśnie Kasia jest owocem zdrady Kazimiery Solejuk i Tadeusza Hadziuka.

Zobacz też

Przypisy

  1. odc. 41 Sztormy emocjonalne
  2. Dziewczynkę widać ok. 17 minuty 23 sekundy w wersji filmu, która trwa 1 godzinę 34 minuty i 35 sekund.
Postacie
Główne Lucy WilskaKusyPaweł Koziołks. Piotr Kozioł
Pierwszoplanowe CzerepachHalinaKlaudiaDudaLodziaWitebskiWięcławskiWięcławskaWezółPolicjantWioletkaKingaJan JapyczStachMichałowaSolejukSolejukowaHadziukHadziukowaPietrekJolaks. Robertks. Maciej
Drugoplanowe DyrektorkaWezółowaBabkabp SądeckiFrancescaMonikaOlaPolakowskiMyćkoWargaczJagnaMarianekSzymekKasiaJędrzejWojtekWeronkaMarek KaratJakub
Epizodyczne DorotkaJasiekRysioMuniekZbyszekPółkotJerryMroczekBabcia LucyPaulStolarkiewiczBelgijkaZygmuntZbyszkoŁukasz BarańskiGufiZdrapekSchymallaCiotkaWeronika WięcławskaKaoWojewodaGrażynavan der WellPręgaHryćkoWięcekWinieckiBąkIgnaczakBorczukBartkowiakKusibaToniNamRembikJulkaKlugeNotzekMarysiaSkinVitoKurawskiMazurPopieluchMartaBieżunWargaczowaMyćkowaZosiaMatka ZosiProfesorGumkoDzikiMatematykBiolożkaFizyczkaChemiczkaGeografkaHistorykBacułaZielińskiGabrielskiKowalskiŁukasz (reżyser)LeśnikSzef partiiSekretarz partiiDziennikarzNaczelnyRomanPatrycja ZwinekTobasikPrezydent Miłoszewski
Ranczo Wilkowyje LouisEmanuel
Pozostali Postacie skrajnie epizodyczneZosia Tao Więcławska
Postacie wspominane w RanczuZmarła żona Kusego
Zwierzęta Hot Dog
Postacie – Ranczo Wilkowyje
Główne LucyKusyLouisWójtKsiądzCzerepach
Pierwszo- i drugoplanowe DudaHalinaKlaudiaPietrekSolejukSolejukowaStachMichałowaHadziukHadziukowaPolicjantWioletkaWięcławskiWięcławskaWezółWezółowaEmanuelWitebskiLodziaDyrektorkaBabkaJasioMuniekKasiaHryćkoWięcekBąk
Advertisement