Ranczopedia
Advertisement

Zygmunt Solejuk, Muniek (Arkadiusz Sokołowski) - postać epizodyczna serialu Ranczo i filmu Ranczo Wilkowyje, syn Kazimiery i Macieja Solejuków. Jego rodzeństwo to: Kasia Solejuk, Jan Solejuk, Rysio Solejuk, Marianek Solejuk, Szymek Solejuk i Zbyszek Solejuk.

Seria 1[]

W tej serii Muniek jest świadkiem dziwnych zjawisk nadprzyrodzonych, które terroryzują rodzinę Solejuków. Razem z rodzeństwem buduje modele latające.

Seria 2[]

Razem z braćmi składa model odrzutowca. Razem z rodzeństwem pomaga matce lepić pierogi.

Seria 3[]

Razem z rodzeństwem robi zdjęcia do gazety Czerepacha.

Seria 4[]

Jest obecny podczas ślubów w Wilkowyjach. Pomaga matce w domu.

Seria 5[]

W tej serii Muniek rzadko występuje. Między innymi pomaga przy wykańczaniu remontu nowego domu i wraz z rodzeństwem i ojcem rzuca się na ratunek matce atakowanej przez Wargacza.

Seria 6[]

Postać nie występuje.

Seria 7[]

W tej serii postać rzadko występuje. Jest obecny na kolacji z okazji sukcesu politycznego swojego ojca.

Seria 8[]

Pomaga w realizacji programu "Wybacz mnie". Jak reszta rodzeństwa jest zdziwiony nietypową wymianą małżeńską swoich rodziców.

Seria 9[]

Razem z rodzeństwem pomaga w kampanii wyborczej Więcławskiej. Jest obecny w kościele podczas mszy św. gdzie jego rodzice oświadczają co zrobią z wygraną w Lotto.

Ranczo Wilkowyje[]

Razem z bratem, Jaśkiem, w ukryciu podsłuchuje rozmowę Czerepacha z Louisem. Pomimo iż panowie rozmawiają po angielsku, obaj chłopcy, dzięki naukom tego języka pobieranym u Lucy, rozumieją o czym jest rozmowa. Później zdradzają Kusemu, że Arkadiusz i były mąż Lucy są w zmowie oraz jaki jest faktyczny cel przyjazdu Amerykanina do wsi.

Cytaty[]

Zobacz też[]

Postacie
Główne Lucy WilskaKusyPaweł Koziołks. Piotr Kozioł
Pierwszoplanowe CzerepachHalinaKlaudiaDudaLodziaWitebskiWięcławskiWięcławskaWezółPolicjantWioletkaKingaJan JapyczStachMichałowaSolejukSolejukowaHadziukHadziukowaPietrekJolaks. Robertks. Maciej
Drugoplanowe DyrektorkaWezółowaBabkabp SądeckiFrancescaMonikaOlaPolakowskiMyćkoWargaczJagnaMarianekSzymekKasiaJędrzejWojtekWeronkaMarek KaratJakub
Epizodyczne DorotkaJasiekRysioMuniekZbyszekPółkotJerryMroczekBabcia LucyPaulStolarkiewiczBelgijkaZygmuntZbyszkoŁukasz BarańskiGufiZdrapekSchymallaCiotkaWeronika WięcławskaKaoWojewodaGrażynavan der WellPręgaHryćkoWięcekWinieckiBąkIgnaczakBorczukBartkowiakKusibaToniNamRembikJulkaKlugeNotzekMarysiaSkinVitoKurawskiMazurPopieluchMartaBieżunWargaczowaMyćkowaZosiaMatka ZosiProfesorGumkoDzikiMatematykBiolożkaFizyczkaChemiczkaGeografkaHistorykBacułaZielińskiGabrielskiKowalskiŁukasz (reżyser)LeśnikSzef partiiSekretarz partiiDziennikarzNaczelnyRomanPatrycja ZwinekTobasikPrezydent Miłoszewski
Ranczo Wilkowyje LouisEmanuel
Pozostali Postacie skrajnie epizodyczneZosia Tao Więcławska
Postacie wspominane w RanczuZmarła żona Kusego
Zwierzęta Hot Dog
Postacie – Ranczo Wilkowyje
Główne LucyKusyLouisWójtKsiądzCzerepach
Pierwszo- i drugoplanowe DudaHalinaKlaudiaPietrekSolejukSolejukowaStachMichałowaHadziukHadziukowaPolicjantWioletkaWięcławskiWięcławskaWezółWezółowaEmanuelWitebskiLodziaDyrektorkaBabkaJasioMuniekKasiaHryćkoWięcekBąk
Advertisement