Ranczopedia
Advertisement

Okładka powieści Ranczo

Powieść Ranczo - powieść na podstawie serialu Ranczo napisana przez scenarzystów serialu, czyli Roberta Bruttera i Jerzego Niemczuka. Premiera powieści odbyła się 5 lutego 2014 roku.

Szczegóły

Opis

Kultowy serial teraz w książce!
Czytaj i śmiej się do łez!

Opowieść dla wszystkich, którzy pokochali perypetie mieszkańców Wilkowyj z ulubionego polskiego serialu telewizyjnego. Kultowe dialogi, duża dawka humoru i wątki, które nie pojawiły się w wersji telewizyjnej!

Co może wyjść ze zderzenia amerykańskiego optymizmu z mentalnością mieszkańców typowej polskiej wsi? Mnóstwo nieporozumień, salwy śmiechu, a przy odrobinie szczęścia także romantyczne uczucie! Zabawna historia Amerykanki Lucy, która zamieszkała na prowincji w odziedziczonym po babci zrujnowanym dworku i próbuje przystosować się do życia na polskiej wsi, a raczej… dostosowuje wieś do swojej filozofii życiowej.

Ranczo to wnikliwa, a zarazem ciepła satyra na współczesną polską wieś i jej mieszkańców. Jednocześnie jest też jednym z najchętniej oglądanych i lubianych seriali wszechczasów. Miliony widzów śledzą perypetie mieszkańców Wilkowyj, a wielu wielbicieli serialu korzysta z możliwości obejrzenia ulubionych postaci po raz kolejny, dzięki licznym powtórkom nadawanym przez Telewizję Polską. O wielkiej popularności serialu świadczy choćby to, że już 2 marca 2014 roku odbędzie się premiera 8 serii.

Fragment książki: – Polak zawsze dla Ameryki głowę tracił – zauważył sentencjonalnie Japycz i odstawił butelkę na ławeczkę. Solejuk z przekonaniem pokiwał głową.
– A czemu? – Pietrek drążył temat.
– Nie wiadomo. Tyle narodu tam wyjechało. Może i ludzie myślą, że to druga Polska jakby – wyjaśnił Japycz – ale taka lepsza. Z dolarami.
– I wojny nigdy z Ameryką nie było. Znaczy naszej – dodał Solejuk.
– Bo daleko – westchnął Japycz.
[1]

Galeria z promocji książki

Przypisy