Ranczopedia
Advertisement

Siedziba radia

Radio odbiornik, „prezent” od radia dla mieszkańców Wilkowyj

Radio Wilkowyje – lokalne radio założone i prowadzone przez Arkadiusza Czerepacha. Działało ono na początku III serii i było częścią medialnego koncernu wraz z gazetą Lustro Gminy.

Struktura

 • Arkadiusz Czerepach – prezes Radia Wilkowyje oraz całego koncernu medialnego. To on wymyśla założenie w radioodbiornikach podsłuchów i decyduje, co pojawi się na antenie radia;
 • Tomasz Witebski – redaktor, spiker. Przegląda i dobiera informacje, działa pod dyktando swojego szefa;
 • Klaudia Kozioł – spikerka. Czyta wiadomości na zmianę z Witebskim, pomaga w ich redagowaniu;

Inni

 • Marianek Solejuk – nieświadomie montuje podsłuch w radioodbiornikach;
 • Rysio Solejuk – roznosi radioodbiorniki do domów wilkowyjan;
 • Leokadia Paciorek – wiceprezes radia ds. ekonomicznych, jednak w planie Czerepacha ma ona przede wszystkim donosić na wójta

Działanie

Informacje podawane w radiu pochodziły z podsłuchów zamontowanych na polecenie Czerepacha przez nieświadomego Marianka w darmowych radioodbiornikach. Radio nadawało tylko informacje lokalne, skupione było na aferach i sensacjach dotyczących mieszkańców Wilkowyj. Nadrzędnym celem Radia Wilkowyje było skompromitowanie Pawła Kozioła oraz doprowadzenie go do upadku.

Hasło

Tu wasze Radio Wilkowyje. Trzymamy rękę na pulsie, przez całą dobę.

Programy

Afery

Radio powiadomiło o wielu aferach, na antenie przedstawione były np.

Wiadomości

 • „Nasilające się ataki terrorystyczne są wymierzone wyłączne w osobę i mienie wójta. Wg powszechnej opinii mieszkańców może chodzić o zatargi ze światem biznesu, z którym liczne związki wójta są tajemnicą poliszynela. Wszyscy czekają na kolejny atak i zadają sobie pytanie: czy wójtowi znowu uda się ujść z życiem?” (czytała Klaudia Kozioł)
 • „Wójt gminy Wilkowyje powołał komisję specjalną, która ma badać sprawę wybicia okien w willi wójta oraz przebicia opon w jego prywatnym samochodzie. W skład komisji wchodzą poza wójtem: główna księgowa, przedstawiciel policji oraz sekretarz gminy.” (czytała Klaudia Kozioł)
 • „Proboszcz stwierdził wczoraj w rozmowie ze swoją gospodynią, panią Michałową, że Kościół nie potępi sprawców napadu na dom wójta i przebicia opon w jego samochodzie. Proboszcz uznał prawo społeczności do wyrażania w ten sposób niezadowolenia ze sposobu sprawowania urzędu przez wójta.” (czytała Klaudia Kozioł)
 • „Nieformalna rada społeczna zwołana przez wójta zdecydowała w głosowaniu o odbudowie Country Clubu. Na ten cel zostaną zaadaptowane pomieszczenia biur dawnego PGR-u.” (czytał Tomasz Witebski)
 • „Jak się dowiadujemy, Amerykanka ucząca niewinne dzieci angielskiego na plebanii od dawna w tajemnicy żyje w konkubinacie ze swoim niby-lokatorem Kusym. Szczególnej pikanterii dodaje sprawie fakt, że Lucy Wilska uchodzi za protegowaną miejscowego proboszcza.” (czytał Arkadiusz Czerepach)

Zobacz też