Ranczopedia
Advertisement

Tobasik (Adam Bauman) – postać epizodyczna serialu Ranczo, dziennikarz telewizji TV Sensacja. Po raz pierwszy pojawia się w odcinku 126 Edukacyjne dylematy.


Seria 10[]

Przyjeżdża do Wilkowyj wraz ze swoimi partnerami z telewizji – kamerzystą i dźwiękowcem – po tym jak Michałowa potajemnie doniosła do stacji o proteście biskupa Kozioła przeciw startowi brata w wyborach prezydenckich. Księża nie chcą jednak go wpuścić do świątyni i gdy już ma wracać, zastaje go Ola. Okazuje się, że znają się już z czasów pracy Oli w Super Faktach. Asystentka namawia go, żeby przekazał poufne informacje ze sztabu wyborczego głównego kontrkandydata Kozioła, urzędującego prezydenta, który publicznie wezwał prezesa Partii Uczciwości do debaty. Redaktor godzi się, a ceną za przekazanie cennych informacji ma być „biorące” miejsce na listach PPU w wyborach do Europarlamentu oraz członkostwo w zarządzie krajowym partii.

Redaktor dotrzymuje słowa i podrzuca pytania na debatę Oli i Czerepachowi, z podsuniętymi dodatkowo sugestiami pytań, które mogą być niewygodne dla kontrkandydata. Podczas debaty okazuje się, że pomoc Tobasika była nieoceniona i dzięki niej Kozioł zdecydowanie wygrywa starcie.

Ciekawostki[]

  • Adam Bauman wystąpił w odcinku 92. Radio Mamrot, 104. Wielkie otwarcie i 108. Gambit geniusza w roli prezentera TVP. Nie wiadomo jednak, czy jest to ta sama postać.
  • Przez jakiś czas w zasobach Ranczopedii postać była błędnie nazwana redaktorem Tomasikiem. Jednak jego nazwisko brzmi Tobasik. Wyraźnie słychać je w scenie, gdy Ola przedstawia dziennikarza Czerepachowi i Koziołowi w biurze PPU w odcinku 126 Edukacyjne dylematy.

Zobacz też[]

Postacie
Główne Lucy WilskaKusyPaweł Koziołks. Piotr Kozioł
Pierwszoplanowe CzerepachHalinaKlaudiaDudaLodziaWitebskiWięcławskiWięcławskaWezółPolicjantWioletkaKingaJan JapyczStachMichałowaSolejukSolejukowaHadziukHadziukowaPietrekJolaks. Robertks. Maciej
Drugoplanowe DyrektorkaWezółowaBabkabp SądeckiFrancescaMonikaOlaPolakowskiMyćkoWargaczJagnaMarianekSzymekKasiaJędrzejWojtekWeronkaMarek KaratJakub
Epizodyczne DorotkaJasiekRysioMuniekZbyszekPółkotJerryMroczekBabcia LucyPaulStolarkiewiczBelgijkaZygmuntZbyszkoŁukasz BarańskiGufiZdrapekSchymallaCiotkaWeronika WięcławskaKaoWojewodaGrażynavan der WellPręgaHryćkoWięcekWinieckiBąkIgnaczakBorczukBartkowiakKusibaToniNamRembikJulkaKlugeNotzekMarysiaSkinVitoKurawskiMazurPopieluchMartaBieżunWargaczowaMyćkowaZosiaMatka ZosiProfesorGumkoDzikiMatematykBiolożkaFizyczkaChemiczkaGeografkaHistorykBacułaZielińskiGabrielskiKowalskiŁukasz (reżyser)LeśnikSzef partiiSekretarz partiiDziennikarzNaczelnyRomanPatrycja ZwinekTobasikPrezydent Miłoszewski
Ranczo Wilkowyje LouisEmanuel
Pozostali Postacie skrajnie epizodyczneZosia Tao Więcławska
Postacie wspominane w RanczuZmarła żona Kusego
Zwierzęta Hot Dog
Advertisement