Ranczopedia
Advertisement

Odcinek 24 - Siła władzy - dwudziesty czwarty odcinek serialu Ranczo, wyemitowany po raz pierwszy 3.06.2007 w TVP1.

Opis[]

Stach Japycz i Pietrek idą do chałupy Siemaszczyka, którą Pietrek ma remontować. Pietrek mówi Stachowi, że chce się niebawem ożenić.

Stasiek odwiedza Kusego. Kusy daje Staśkowi dowód osobisty Kowalskiego. Jak się okazuje, mężczyzna, który zatrzymał się w dworku, podaje się za Kowalskiego, a tak naprawdę nazywa się Stolarkiewicz. Policjant postanawia sprawdzić tajemniczego mężczyznę.

Rodzina Koziołów je śniadanie. Paweł zauważa, że nie ma masła, przez co robi żonie awanturę i wychodzi z domu. Klaudia uważa, że takie zachowanie ojca świadczy o złej energii jaka panuje w ich domu.

Kusy odwiedza Proboszcza. Opowiada o tajemniczym mężczyźnie, który zatrzymał się w dworku. Martwi się czy to jest porządny człowiek i odpowiedni dla Lucy. Pyta czy Stolarkiewicz przypadkiem nie był u spowiedzi i czy Ksiądz coś wie na jego temat. Okazuje się jednak, że mężczyzna w czasie pobytu w Wilkowyjach nie był w kościele.

Klaudia zamierza wprowadzić w domu zmiany zgodne z feng shui. Zaczyna od sypialni rodziców. Razem z Haliną przestawiają meble, ponieważ według Klaudii są fatalnie ustawione.

Pietrek przychodzi do Urzędu Gminy. Chce aby Wójt pozwolił mu poślubić jego córkę. Wójt nie wiedząc, że chodzi o Klaudię zgadza się. Kiedy Kozioł dowiaduje się, że chodzi o jego córkę lekceważy to.

Wójt przychodzi do Country Clubu, aby zjeść śniadanie. Wioletka mówi Wójtowi, że właśnie wybiera się do urzędu w sprawie przedłużenia dzierżawy lokalu.

Pietrek przychodzi do domu Koziołów. Spotyka w ogródku Halinę, którą również chce spytać o zgodę na poślubienie Klaudii. Pietrek zaskoczył Wójtową, mówiąc że Kozioł zgodził się na poślubienie ich córki.

Wioletka przychodzi do Urzędu Gminy na wcześniej zaplanowane spotkanie z Wójtem. Wójt ma już przygotowaną nową umowę dzierżawy i podpisuje ją w obecności Wioletki.

Pietrek zagląda na ławeczkę, gdzie siedzą już jego koledzy. Informuje ich, że żeni się z Klaudią. Mężczyźni na początku nie wierzą Pietrkowi, lecz potem zmieniają zdanie, gdy Pietrek opowiada im jak Wójt go ciepło przyjął i zgodził się na jego ślub z Klaudią. Jak się jednak okazuje, Pietrek nie rozmawiał jeszcze z Klaudią na temat ich ślubu. Solejuk zaczyna mówić Pietrkowi co o tym myśli, lecz jego słowa przerywa Stach Japycz, który uważa, że nie należy Pietrkowi ubliżać, bo jest to delikatna sprawa.

Wójt zwierza się Wioletce ze swoich rodzinnych problemów. Mówi, że żona go nie rozumie. Zaczyna prawić Wioletce komplementy, które bardzo podniecają kobietę. Nagle do gabinetu wchodzi Halina, która zastaje męża w dwuznacznej sytuacji z Wioletką. Wójt tłumaczy żonie, że Wioletka przyszła do niego, aby pożalić się na posterunkowego Staśka, który rzekomo najpierw obiecał Wioletce miłość, a potem ją zostawił.

Pietrek czeka przed domem Wójta na Klaudię. Kiedy dziewczyna przyjeżdża to okazuje się, że nie ma czasu dla Pietrka.

Halina spotyka przed Urzędem Gminy Staśka i daje mu do zrozumienia, że z kobietami trzeba się obchodzić łagodnie.

Kusy stojąc przed dworkiem widzi przez okno, że Lucy i Stolarkiewicz zbliżyli się do siebie. Postanawia temu zapobiec i puka do drzwi.

Wójt wychodzi z łazienki i idzie do sypialni gdzie Klaudia z matką zrobiły przemeblowanie. Zapomniały poinformować o tym fakcie Kozioła, który zawadza o mebel i przewraca się.

Kusy nadal obserwuje dworek. Kiedy widzi, że w pokoju, w którym mieszka Stolarkiewicz zapala się światło, spokojnie, zadowolony idzie do siebie.

Do domu Koziołów przychodzi Wezół, który opatruje ranę na głowie Kozioła. Jak się okazuje obrażenia nie są poważne. Wychodzi na to, że metody Klaudii zrobiły swoje, ponieważ małżeństwo Koziołów pogodziło się i znowu tworzą szczęśliwe małżeństwo.

Wójt wzywa do urzędu Staśka, aby wytłumaczyć mu, dlaczego Halina tak na niego naskoczyła. Kozioł prosi Staśka, by spotkał się kilka razy z Wioletką, aby jego tłumaczenie Halinie stało się faktem. Stasiek nie odważył się odmówić i zgodził się.

Wioletka przychodzi na posterunek policji na spotkanie ze Staśkiem. Posterunkowy proponuje Wioletce obiad.

Pietrek czeka na przystanku na Klaudię. Kiedy wreszcie udaje mu się porozmawiać z Klaudią, okazuje się, że ona nic do niego nie czuje i z ich ślubu nic nie wyjdzie.

Podczas kiedy Wioletka i Stasiek jedzą na komendzie obiad przychodzi faks. Okazuje się, że gość, który zatrzymał się w dworku jest poszukiwany przez policję. Stasiek musi jechać do dworku, razem z nim jedzie Wioletka.

Zrozpaczony Pietrek szuka pocieszenia w butelce. Pomagają mu koledzy z ławeczki, którzy upijają go Mamrotem, aby zapomniał o Klaudii. Kiedy Pietrek zasypia, koledzy zanoszą go do domu.

W dworku zjawiają się komandosi. Aresztują oni Stolarkiewicza. Przerażona Lucy wybiega z domu. Z pomocą dla Lucy biegnie Kusy. Okazuje się, że Stasiek spodobał się Wioletce. Daje temu znak, kiedy po odjeździe antyterrorystów sprzed dworku biegnie w kierunku Staśka, po czym rzuca się na niego i zaczyna go całować.

Wystąpili[]

Cytaty[]

 • "Na mecz sobie jakiś przełącz to się uspokoisz" - Halina do męża
 • "Ksiądz przede mną tajemnic nie ma." - Michałowa
 • "A Kusy kiedy ostatnio był? Nawet najstarsi ludzie nie pamiętają" - Proboszcz, o tym, kiedy Kusy ostatni raz był u spowiedzi
 • "Męża korona? Na "ż"? Chyba cierniowa." - Wójt
 • "Pietrek? A coś ty się tak wystroił, jak na pierwszą komunię?" - Wójt na widok Pietrka w garniturze
 • "Poważny mężczyzna musi porządnie zjeść" - Wioletka
 • "Do pukania to jest młotek, a taka delikatna rączka tylko do pieszczot się nadaje" - Wójt do Wioletki
 • "Pani Wioletka jest dla nas takim bogactwem naturalnym" - Wójt
 • "Przy panu wójcie to się czuję, jakbym bielizny na sobie nie miała" - Wioletka
 • "Mądrego jak nic do powiedzenia nie masz, to lepiej nie gadaj" - Stach Japycz
 • "Cicha woda brzegi rwie" - Wójt
 • "Chłopy to wszystkie takie same, jak co do czego przyjdzie" - Halina Kozioł
 • "Są takie sytuacje, że publiczny funkcjonariusz musi się poświęcić dla dobra ogółu" - Wójt
 • "Liczy się gest" - Wioletka
 • "Gość nie w porę gorszy od Tatarzyna" - Kusy
 • "Przez rozum pij" - Stach Japycz do Pietrka

Zobacz też[]

Linki zewnętrzne[]

Odcinki
Sezon 1 (1) Spadek(2) Goście z zaświatów(3) Ksiądz z inicjatywą(4) Otrzeźwienie(5) Wieść gminna(6) Racja gminy(7) Podwójny agent(8) Kozy ofiarne(9) Odwyk i antykoncepcja(10) Porwanie(11) Wspólny wróg(12) Honor gminy(13) Wielkie wybory
Sezon 2 (14) Sztuka i władza(15) Gmina to ja(16) Lokalna rewolucja(17) Honor parafii(18) Europejski kandydat(19) Rozwód z miłości(20) Diabelskie porachunki(21) Jesienna burza(22) Diler pierogów(23) Do dobrego lepiej przymusić(24) Siła władzy(25) Plan awaryjny(26) Zgoda po polsku
Sezon 3 (27) Płomień duży i mały(28) Powrót demona(29) W kleszczach terroryzmu(30) Fakt prasowy(31) Radio interaktywne(32) Wielkie odkrycie(33) Sprawca(34) Odsiecz(35) Upadek obyczajów(36) Miedź brzęcząca(37) Zrozumieć kobietę(38) Złoty deszcz(39) Szczęśliwe rozwiązanie
Sezon 4 (40) Szok poporodowy(41) Sztormy emocjonalne(42) Śluby i rozstania(43) Agent(44) Polityka i czary(45) Wymiana międzypokoleniowa(46) Dzieci śmieci(47) W samo popołudnie(48) Bohaterski strajk(49) Debata(50) Kontratak(51) Fałszerze uczuć(52) Zemsta i wybaczenie
Sezon 5 (53) Msza obywatelska(54) Czysty biznes(55) Wielki powrót(56) Amerykańska baza(57) Człowiek z Rio(58) Obcy krajowcy(59) Doktor Wezół(60) Włoski rozłącznik(61) Honor i zęby trzonowe(62) Przymus rekreacji(63) Przewroty kopernikańskie(64) Nad Solejuków i Wargaczów domem(65) Pakt z czartem
Sezon 6 (66) Szlifierze diamentów(67) Kozi róg(68) Narracja negacji(69) Wiatr w żaglach(70) Seks nocy letniej(71) Dzieci rewolucji(72) Przeciek kontrolowany(73) Świadek koronny(74) Sztuka translacji(75) Kontrrewolucja(76) Tchnienie Las Vegas(77) Przywódce(78) Poród amatorski
Sezon 7 (79) Wielbicielka z Warszawy(80) Potęga immunitetu(81) Podróż w czasie(82) Tchnienie antyklerykalizmu(83) Model życia artysty(84) Słowa senatora(85) Pojedynek czarownic(86) Droga na szczyt(87) Ciężka ręka prawa(88) Koniec świata w Wilkowyjach(89) Czas konspiry(90) Trudne powroty(91) Droga przez stos
Sezon 8 (92) Radio Mamrot(93) Wykapany ojciec(94) Wybacz mnie(95) Czysta karta(96) Obywatelskie obowiązki(97) Nowatorska terapia(98) Zbrodnia to niesłychana, pani zabija pana(99) Los pogorzelca(100) W blasku fleszy(101) Grecy i Bułgarzy(102) Jedźmy, nikt nie woła(103) Nie rzucaj ziemi, skąd twój ród(104) Wielkie otwarcie
Sezon 9 (105) Nowe wyzwania(106) Bardzo krótkie kariery(107) W szponach zdrowia(108) Gambit geniusza(109) Potęga mediów(110) Boska cząstka(111) Istotny dysonans(112) Demony Kusego(113) Konie trojańskie(114) Zamrożony kapitał(115) Brzytwa dla tonącego(116) Grzechy miłości(117) Złoty róg
Sezon 10 (118) Kto tu rządzi(119) Partyzancka dola(120) Próba ognia(121) Geny nie kłamią (122) Wszystko jest teatrem(123) Depresja biskupa(124) Wet za wet(125) Polityczny zombie(126) Edukacyjne dylematy(127) Dominator(128) Klauzula sumienia(129) Ochotnicza straż kobiet(130) Cuda, cuda ogłaszają
Advertisement