Advertisement

Włochy

Flaga Włoch.png
Flaga Włoch
Herb Włoch.png
Godło Włoch

Włochy, Republika Włoska (wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.

Włochy w serialu Ranczo

Po raz pierwszy włoski wątek w serialu Ranczo pojawił się przy okazji podpisania umowy przez Celinę Hadziuk z włoską firmą zainteresowaną kozimi serami. W tym czasie ujawnił się lingwistyczny talent Solejukowej, która szybko przyswoiła język włoski, stając się podporą dla wilkowyjskiego przedsiębiorstwa Wilkowyje Cheese & Pierogi Company sp. z o.o..

W serii V w serialu pojawili się rodowici Włosi, Francesca i Toni - policjanci, którzy przyjechali do Wilkowyj na praktyki, a także były narzeczony Franceski Vito. Później, w odcinku 65 Pakt z czartem z Kalabrii do Wilkowyj przyjechała liczna rodzina Franceski.

Do Rzymu, który jest stolicą Włoch, wyjechał na studia ks. Robert, co było przyczyną jego nieobecności w serii VI i VII. Miasto to również jest celem wycieczki dzieci z wilkowyjskiej szkoły, kiedy to Kusy w ramach rewolucji oświatowej uczył je zaradności poprzez zupełnie samodzielną organizację wycieczki do stolicy Włoch.

W serii VII do Włoch wyjeżdża ciężarna Francesca i Tomasz Witebski. Wracają w kolejnej serii jako małżeństwo[1] wraz z ich dzieckiem, które narodziło się w Italii.

Postacie związane z Włochami

Rodowici Włosi

Poprzez pobyt we Włoszech

Postacie znające język włoski

Płynnie posługujące się językiem

oraz prawdopodobnie:

Znające język na słabym poziomie

Cytaty o Włoszech

  • "Nie no, pięknie tam jest, cudownie. Nie można powiedzieć. Ale ja tam pisać nie mogę. Może za pięknie jak dla Polaka. Organizm genetycznie nastawiony na to, co tutaj. Ciągle przeciwności jakieś, problemy, polskie piekła. A tam, nie ma, nie ma przeciwności. Ciepło - ciągle, ładnie - wszędzie, jedzenie - pyszne, wino - tanie, no, oszaleć można." - Witebski po powrocie z Włoch (odc. 95 Czysta karta)

Zobacz też

Przypisy

  1. Patrz artykuł: Śluby
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.