Ranczopedia
Advertisement

Wargaczowa i Wargacz

Wargaczowa2.jpg

Wargaczowa (Iwona Rulewicz) – epizodyczna postać serialu Ranczo. Mieszkanka Wilkowyj, sąsiadka Solejuków. Pojawia się w odcinkach: 64 Nad Solejuków i Wargaczów domem, 67 Kozi róg, 68 Narracja negacji, 69 Wiatr w żaglach, 70 Seks nocy letniej, 72 Przeciek kontrolowany, 73 Świadek koronny, 74 Sztuka translacji, 75 Kontrrewolucja, 76 Tchnienie Las Vegas, 78 Poród amatorski, 94 Wybacz mnie, 95 Czysta karta, 101 Grecy i Bułgarzy, 102 Jedźmy, nikt nie woła.

Seria 1-4[]

Postać nie występuje.

Seria 5[]

Pewnego wieczoru jej mąż, podczas swoich imienin, przyłapuje Szymka i Julkę w stodole na miłosnych uniesieniach. Wściekły Wargacz chce pobić Szymka, ale ten mu ucieka. Córce zaś rodzice robią awanturę przy całej rodzinie i zakazują kontaktów z chłopakiem. Jednak następnego dnia Julka wraz z ukochanym znikają bez wieści. Wargaczowie natenczas muszą zawiesić spór z sąsiadami, bowiem sprawa jest wyższej wagi. Obie rodziny bezskutecznie poszukują młodych uciekinierów. W końcu zguby odnajdują się – w towarzystwie Proboszcza oraz wikarego wracają do swoich rodzin.

Seria 6[]

Przychodzi do Urzędu Gminy na spotkanie w sprawie pomocy dla bezrobotnych. Razem z innymi kobietami wpada na pomysł założenia Spółdzielni, której prezesem zostaje Więcławski. Pracuje przy produkcji kremu odmładzającego.

Seria 7[]

Postać nie występuje.

Seria 8[]

Uczestniczy, wraz z Solejukową, w zorganizowanym przez Patryka Pietrka programie typu reality show w lokalnej telewizji. W zamyśle twórców programu obie panie miały się publicznie przeprosić i pogodzić na antenie, jednak podczas jego emisji wszczynają awanturę i wzajemnie przekrzykują się, a do rękoczynów nie dochodzi tylko dzięki interwencji realizatorów programu. 

Kilka dni później Solejukowa postanawia publicznie w kościele przeprosić ją i prosić o wybaczenie, co też czyni. Wzruszona Wargaczowa przyjmuje przeprosiny.

Gdy Lucy postanawia wyjechać do Ameryki i stanowisko wójta ma się zwolnić, mąż namawia ją aby poszli razem do ustępującej pani wójt i poprosili ją o poparcie kandydatury Wargaczowej na to stanowisko – on sam bowiem, startując w wyborach do senatu, kandydować nie może. Sama Wargaczowa jest jednak temu niechętna, a po tym gdy Lucy zdecydowanie odmawia otwarcie ujawnia mężowi swój pogląd na temat tego niefortunnego pomysłu.

Seria 9[]

Postać nie występuje, została tylko wspomniana przez Solejukową w odcinku 115 pt. Brzytwa dla tonącego.

Cytaty[]

  • „Oż ty durna! Kto on tam jest?! Złodziejski pomiot dziadowskiego pochodzenia!” – do Julki o Szymku Solejuku
  • „No ty chyba mówisz o sobie, ty jędzo z piekła rodem.” – do Solejukowej

Zobacz też[]

Przypisy

  1. brat Wargacza wspomniany przez Solejukową w odc. 115 Brzytwa dla tonącego
Postacie
Główne Lucy WilskaKusyPaweł Koziołks. Piotr Kozioł
Pierwszoplanowe CzerepachHalinaKlaudiaDudaLodziaWitebskiWięcławskiWięcławskaWezółPolicjantWioletkaKingaJan JapyczStachMichałowaSolejukSolejukowaHadziukHadziukowaPietrekJolaks. Robertks. Maciej
Drugoplanowe DyrektorkaWezółowaBabkabp SądeckiFrancescaMonikaOlaPolakowskiMyćkoWargaczJagnaMarianekSzymekKasiaJędrzejWojtekWeronkaMarek KaratJakub
Epizodyczne DorotkaJasiekRysioMuniekZbyszekPółkotJerryMroczekBabcia LucyPaulStolarkiewiczBelgijkaZygmuntZbyszkoŁukasz BarańskiGufiZdrapekSchymallaCiotkaWeronika WięcławskaKaoWojewodaGrażynavan der WellPręgaHryćkoWięcekWinieckiBąkIgnaczakBorczukBartkowiakKusibaToniNamRembikJulkaKlugeNotzekMarysiaSkinVitoKurawskiMazurPopieluchMartaBieżunWargaczowaMyćkowaZosiaMatka ZosiProfesorGumkoDzikiMatematykBiolożkaFizyczkaChemiczkaGeografkaHistorykBacułaZielińskiGabrielskiKowalskiŁukasz (reżyser)LeśnikSzef partiiSekretarz partiiDziennikarzNaczelnyRomanPatrycja ZwinekTobasikPrezydent Miłoszewski
Ranczo Wilkowyje LouisEmanuel
Pozostali Postacie skrajnie epizodyczneZosia Tao Więcławska
Postacie wspominane w RanczuZmarła żona Kusego
Zwierzęta Hot Dog
Advertisement