Ranczopedia
Advertisement

Herb Warszawy

Warszawa na mapie. Kliknij, aby powiększyć

Warszawa - stolica Polski i województwa mazowieckiego, największe polskie miasto pod względem liczby ludności (1 729 119 mieszkańców) i powierzchni (517,24 km² łącznie z Wisłą). Warszawa jest ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym na skalę europejską. Tutaj znajdują się siedziby Prezydenta, Sejmu i Senatu, Rady Ministrów, Narodowego Banku Polskiego oraz innych instytucji i władz centralnych.

Warszawa w serialu Ranczo[]

To w Warszawie na moście Świętokrzyskim rozpoczyna się pierwszy odcinek serialu Ranczo, kiedy Jerry wiezie główną bohaterkę - Lucy Wilską z lotniska Okęcie na dworzec autobusowy, skąd Amerykanka ma udać się do rodzinnej miejscowości - Wilkowyj, aby obejrzeć pozostawiony jej w spadku przez babcię zabytkowy dworek, w którym kobieta postanawia zamieszkać.

Od początku ze stolicą związany jest wcześniej wymieniony przyjaciel Lucy, Jerry, pracownik ambasady USA w Warszawie.

Od serii VI ze stolicą Polski wiążą się losy Pawła Kozioła, który zostaje Senatorem RP i udaje się tam wraz z szefem swojego biura, Czerepachem na posiedzenia Senatu. Później, od serii IX, w polskim parlamencie znajdują pracę także inni mieszkańcy Wilkowyj.

Mieszkanką Warszawy jest marszandka Monika, która staje się od serii VII agentką Kusego. W VII serii serialu w Warszawie ma miejsce wystawa obrazów Kusego w fikcyjnej galerii sztuki Arkadia.

Postacie związane z Warszawą[]

Poprzez miejsce zamieszkania[]

Poprzez miejsce pracy[]

Poprzez związanie z Parlamentem RP:[]

Pozostali:[]

Obiekty serialowe znajdujące się w rzeczywistości w Warszawie[]

Zobacz też[]

Advertisement