Ranczopedia
Advertisement

Wojewoda (?, Wojciech Adamczyk) – postać epizodyczna serialu Ranczo.

W serialu wspomnianych jest dwóch lub trzech[1] wojewodów – za czasów kadencji Pawła Kozioła na stanowisku wójta jednym z nich jest na pewno mężczyzna, którego portret namalował Kusy w odcinku 45 Wymiana międzypokoleniowa.

W serii V w odcinku 53 Msza obywatelska w postać wojewody wciela się Wojciech Adamczyk, który przyznaje gminie Wilkowyje tytuł najbardziej gospodarnej gminy w województwie.

Seria 1[]

W odcinku 8 wojewoda dzwoni do Kozioła, aby pogratulować mu innowacyjnej inwestycji – czyli sprowadzenia hodowli kóz do Wilkowyj.

Seria 4[]

Portret wojewody namalowany przez Kusego

Wójt wspomina wojewodę w kontekście jego przyszłych urodzin. Główkuje też, jaki prezent powinien dać swojemu zwierzchnikowi. Kozioł radzi się w tej sprawie psychologa-behawiorysty Łukasza. Chłopak wpada na pomysł podarunku w postaci portretu wojewody, co wójt szybko podchwytuje i zleca Kusemu namalowanie obrazu. Prezent okazuje się być strzałem w dziesiątkę.

Seria 5[]

Występuje w odcinku 53 Msza obywatelska. Jest to inny wojewoda niż wspomniany w poprzedniej serii, a w jego postać wciela się Wojciech Adamczyk. Podczas uroczystej gali w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie oznajmia, że gmina Wilkowyje otrzymuje tytuł najbardziej gospodarnej gminy roku, a także wręcza wójtowi – Lucy Wilskiej dyplom i składa serdeczne gratulacje.

Ciekawostki[]

  • Prawdopodobnie głosu w słyszanej przez widzów rozmowie telefonicznej w odc. 8 użycza wojewodzie Wojciech Adamczyk – można się tego domyślić wsłuchując się w ton i tembr wypowiedzi. Niestety, w napisach końcowych nie można znaleźć potwierdzenia lub zaprzeczenia tych domysłów, ponieważ osoba udzielająca głosu wojewodzie nie została w nich wymieniona.
  • Wojciech Adamczyk jest reżyserem Rancza.
  • Do portretu wojewody wizerunku użyczył anonimowy statysta.

Przypisy[]

  1. w odc. 8 Kozy ofiarne Paweł Kozioł rozmawia przez telefon z wojewodą, jednak nie wiadomo, czy to ten sam mężczyzna, co w odc. 45 Wymiana międzypokoleniowa
Postacie
Główne Lucy WilskaKusyPaweł Koziołks. Piotr Kozioł
Pierwszoplanowe CzerepachHalinaKlaudiaDudaLodziaWitebskiWięcławskiWięcławskaWezółPolicjantWioletkaKingaJan JapyczStachMichałowaSolejukSolejukowaHadziukHadziukowaPietrekJolaks. Robertks. Maciej
Drugoplanowe DyrektorkaWezółowaBabkabp SądeckiFrancescaMonikaOlaPolakowskiMyćkoWargaczJagnaMarianekSzymekKasiaJędrzejWojtekWeronkaMarek KaratJakub
Epizodyczne DorotkaJasiekRysioMuniekZbyszekPółkotJerryMroczekBabcia LucyPaulStolarkiewiczBelgijkaZygmuntZbyszkoŁukasz BarańskiGufiZdrapekSchymallaCiotkaWeronika WięcławskaKaoWojewodaGrażynavan der WellPręgaHryćkoWięcekWinieckiBąkIgnaczakBorczukBartkowiakKusibaToniNamRembikJulkaKlugeNotzekMarysiaSkinVitoKurawskiMazurPopieluchMartaBieżunWargaczowaMyćkowaZosiaMatka ZosiProfesorGumkoDzikiMatematykBiolożkaFizyczkaChemiczkaGeografkaHistorykBacułaZielińskiGabrielskiKowalskiŁukasz (reżyser)LeśnikSzef partiiSekretarz partiiDziennikarzNaczelnyRomanPatrycja ZwinekTobasikPrezydent Miłoszewski
Ranczo Wilkowyje LouisEmanuel
Pozostali Postacie skrajnie epizodyczneZosia Tao Więcławska
Postacie wspominane w RanczuZmarła żona Kusego
Zwierzęta Hot Dog
Advertisement