Ranczopedia
Advertisement

Zbigniew Solejuk, Zbysiek, Zbyszek (Karol Sokołowski) - postać epizodyczna serialu Ranczo, syn Kazimiery i Macieja Solejuków. Jego rodzeństwo to: Kasia Solejuk, Jan Solejuk, Muniek Solejuk, Marianek Solejuk, Szymek Solejuk i Rysio Solejuk.

Seria 1

W tej serii Zbysiek jest świadkiem dziwnych zjawisk nadprzyrodzonych, które terroryzują rodzinę Solejuków. Razem z rodzeństwem buduje modele latające.

Seria 2

Razem z braćmi składa model odrzutowca. Razem z rodzeństwem pomaga matce lepić pierogi.

Seria 3

Razem z rodzeństwem robi zdjęcia do gazety Czerepacha.

Seria 4

Jest obecny podczas ślubów w Wilkowyjach. Bierze udział w spotkaniach na temat subkultur. W odcinku pt. Fałszerze uczuć jedzie wraz z bratem i matką do Radzynia Podlaskiego aby wpłacić do banku pieniądze zarobione w firmie należącej do Solejukowej, Hadziukowej i Więcławskiej. Na przystanku zasypuje swoją matkę wieloma pytaniami, dotyczącymi zawartości przewożonej torby, czym bardzo ją irytuje.

Seria 5

W tej serii Zbyszek rzadko występuje. Jedynie pomaga przy wykańczaniu remontu nowego domu. Pomaga matce w domu.

Seria 6

Postać nie występuje.

Seria 7

W tej serii postać rzadko występuje. Jest obecny na kolacji z okazji sukcesu politycznego swojego ojca.

Seria 8

Pomaga w realizacji programu "Wybacz mnie". Jak reszta rodzeństwa jest zdziwiony nietypową wymianą małżeńską swoich rodziców.

Seria 9

Razem z rodzeństwem pomaga w kampanii wyborczej Więcławskiej. Jest obecny w kościele podczas mszy św. gdzie jego rodzice oświadczają co zrobią z wygraną w Lotto.

Ciekawostki

  • Według książki "Ranczo. Powieść (tom 1)" Zbyszek jest drugim dzieckiem Solejuków, po najstarszym Marianku. W serialu takie informacje nie padły, a wręcz po wyglądzie dzieci z pierwszych sezonów widać, że drugim dzieckiem raczej jest Muniek (Zygmunt), a nie Zbyszek.

Cytaty

  • "A co to jest milicja? (...) A mundury też mieli?" - do Solejukowej i Marianka

Zobacz też

Postacie
Główne Lucy WilskaKusyPaweł Koziołks. Piotr Kozioł
Pierwszoplanowe CzerepachHalinaKlaudiaDudaLodziaWitebskiWięcławskiWięcławskaWezółPolicjantWioletkaKingaJan JapyczStachMichałowaSolejukSolejukowaHadziukHadziukowaPietrekJolaks. Robertks. Maciej
Drugoplanowe DyrektorkaWezółowaBabkabp SądeckiFrancescaMonikaOlaPolakowskiMyćkoWargaczJagnaMarianekSzymekKasiaJędrzejWojtekWeronkaMarek KaratJakub
Epizodyczne DorotkaJasiekRysioMuniekZbyszekPółkotJerryMroczekBabcia LucyPaulStolarkiewiczBelgijkaZygmuntZbyszkoŁukasz BarańskiGufiZdrapekSchymallaCiotkaWeronika WięcławskaKaoWojewodaGrażynavan der WellPręgaHryćkoWięcekWinieckiBąkIgnaczakBorczukBartkowiakKusibaToniNamRembikJulkaKlugeNotzekMarysiaSkinVitoKurawskiMazurPopieluchMartaBieżunWargaczowaMyćkowaZosiaMatka ZosiProfesorGumkoDzikiMatematykBiolożkaFizyczkaChemiczkaGeografkaHistorykBacułaZielińskiGabrielskiKowalskiŁukasz (reżyser)LeśnikSzef partiiSekretarz partiiDziennikarzNaczelnyRomanPatrycja ZwinekTobasikPrezydent Miłoszewski
Ranczo Wilkowyje LouisEmanuel
Pozostali Postacie skrajnie epizodyczneZosia Tao Więcławska
Postacie wspominane w RanczuZmarła żona Kusego
Zwierzęta Hot Dog
Advertisement