Ranczopedia
Advertisement

Zofia Więcławska lub Tao[3], Zosia – córka Weroniki Więcławskiej i Kao Tao. W serialu pojawia się tylko raz, w odc. 42, gdy bierze udział w uroczystości ślubnej jej rodziców – widzowie mogą jednak usłyszeć jedynie jej płacz. Widzimy ją później, gdy leży w wózeczku w dworku Lucy podczas potrójnego wesela.

Seria 3[]

W odcinku 33. Weronika przyjeżdża do domu Więcławskich i oznajmia im, że ukończyła studia. Przyznaje także, że jest w stanie błogosławionym. Ciąża jest jednak zagrożona, dlatego też Więcławska musi leżeć w domu.

W odcinku 39., podczas ceremonii ślubnej Michałowej i Stacha, Weronika zaczyna rodzić. Następnie podczas przyjęcia weselnego doktor przybywa na salę, by z ulgą oznajmić zgromadzonym, że Weronka szczęśliwie wydała na świat córeczkę.

Seria 4[]

Zosia w wózku podczas ślubu rodziców

W odcinku 42. Śluby i rozstania tuż przed ceremonią ślubną słychać płacz małej Zosi. Podczas wesela Zosia przebywa w dworku. Początkowo zajmuje się nią Wezół, później opiekę nad dzieckiem przejmuje babcia Zosi. Po zaślubinach Zosia wraz z rodzicami wyjeżdża za granicę[4].

Seria 6-7[]

Zosia jest wspominana przez swoich dziadków – w serii VI babcia wspomina o tym, że jej córka, wnuczka i zięć przebywają za granicą Polski. Podczas przesłuchania w prokuraturze w odcinku 88. Więcławski wyjawia imię córeczki Weroniki i Kao.

Seria 8-10[]

Postać nie występuje.

Zobacz też[]

Przypisy[]

  1. Więcławska wspomina o tym w serii 6., a Więcławski w 7.
  2. stan na koniec serii 9
  3. nie wiadomo, po którym rodzicu Zosia przyjęła nazwisko
  4. patrz przypis nr 1
Postacie
Główne Lucy WilskaKusyPaweł Koziołks. Piotr Kozioł
Pierwszoplanowe CzerepachHalinaKlaudiaDudaLodziaWitebskiWięcławskiWięcławskaWezółPolicjantWioletkaKingaJan JapyczStachMichałowaSolejukSolejukowaHadziukHadziukowaPietrekJolaks. Robertks. Maciej
Drugoplanowe DyrektorkaWezółowaBabkabp SądeckiFrancescaMonikaOlaPolakowskiMyćkoWargaczJagnaMarianekSzymekKasiaJędrzejWojtekWeronkaMarek KaratJakub
Epizodyczne DorotkaJasiekRysioMuniekZbyszekPółkotJerryMroczekBabcia LucyPaulStolarkiewiczBelgijkaZygmuntZbyszkoŁukasz BarańskiGufiZdrapekSchymallaCiotkaWeronika WięcławskaKaoWojewodaGrażynavan der WellPręgaHryćkoWięcekWinieckiBąkIgnaczakBorczukBartkowiakKusibaToniNamRembikJulkaKlugeNotzekMarysiaSkinVitoKurawskiMazurPopieluchMartaBieżunWargaczowaMyćkowaZosiaMatka ZosiProfesorGumkoDzikiMatematykBiolożkaFizyczkaChemiczkaGeografkaHistorykBacułaZielińskiGabrielskiKowalskiŁukasz (reżyser)LeśnikSzef partiiSekretarz partiiDziennikarzNaczelnyRomanPatrycja ZwinekTobasikPrezydent Miłoszewski
Ranczo Wilkowyje LouisEmanuel
Pozostali Postacie skrajnie epizodyczneZosia Tao Więcławska
Postacie wspominane w RanczuZmarła żona Kusego
Zwierzęta Hot Dog
Advertisement